Liigu põhisisu juurde

Konfiguratsioonihalduse andmebaas (CMDB)

Atlassiani tooteperekonda kuuluv varahalduse moodul Assets võimaldab lisaks tavapärasele laohaldusele, IT varahaldusele (ITAM) luua ka konfiguratsioonihalduse andmebaasi. Konfiguratsioonihalduse andmebaas ehk CMDB on tööriist, mis kaardistab äri toimimiseks olulised komponendid ning nende omavahelised seosed.

Aitame luua sobiva andmemudeli ja seadistada tööriista selliselt, et see toetaks ka teisi protsesse (näiteks intsidendi- ja muudatushaldus). Jälgime, et andmeid oleks lihtne uuendada ning väljavõtteid teha. Hästi loodud CMDB aitab säästa aega ja kulusid, automatiseerida protsesse ning märgata kriitilisi ohukohti esimesel võimalusel.

Loe ka meie blogipostitust “Kolm võimalust kuidas konfiguratsioonihalduse andmebaas oma ettevõtte protsesside ja ärieesmärkide heaks tööle panna”

Orienteeruv maksumus

Oleneb organisatsiooni suurustest ja täpsetest vajadustest, maksumuse aluseks on tunnihind 80 € (ei sisalda KM). 

CMDB_Assets
1
Analüüsime hetkeseisu

Analüüsime sinu organisatsiooni varade hetkeseisu – kaardistame olemasoleva ja taaskasutame seda, mida saab. Hetkeseisu analüüsimine aitab tuvastada kitsaskohti ja võimalusi parema lahenduse loomiseks.

2
Loome andmemudeli

Paneme paika struktuuri ja seosed. Loome andmemudeli koos põhjenduste ja organisatsioonipõhiste kasutuslugudega. See tagab, et loodud lahendus vastab ärivajadustele. Identifitseerime seotud osapooled ja nende õigused ja kohustused.

3
Rakendame

Ehitame eelnevalt valminud mudeli alusel struktuuri kategoriseeritud ja organiseeritud objektidega Assetsisse koos vajalike seostega, importime varad ja loome seosed Jira projektidesse (seome need intsidentide, teenuspalvete, muudatuste ja probleemidega ning kõikide teiste vajalike ülesandetüüpidega Jiras). Seadistame õigused skeemide või kategooriate põhiselt.

4
Automatiseerime

Automatiseerime korduvad protseduurid ja liidestame vajalikud süsteemid.

Illustreeriv pilt lehelõpule

Soovid veel infot?

Võta ühendust